Политолог: Киселова е мек председател, трябва да стои по-твърдо

Депутатите не вършат работа и трябва да си ходят, препоръча Мария Пиргова

Новини
10:30 - 09 Май 2025
1008
Политолог: Киселова е мек председател, трябва да стои по-твърдо

Депутатите трябва да имат висок статус, с имунитет, с високи заплати и да вършат работа. Те не върша работа и трябва да си ходят. Трябва да разпуснат това Народно събрани и да ходим на нови избори. 

Това заяви политологът проф. Мария Пиргова в ефира на БНТ.

По думите ѝ през последните месеци народните представители са показали, че не могат да работят.

"Смятам, че депутатите трябва да имат имунитети. Даже са слаби, защото могат да бъдат отнети. На практика - опозицията няма имунитети", каза още Пиргова.

Според Пиргова Киселова е мек председател

Управляващото мнозинство показа, че не е хубаво да се сваля имунитет на опозицията, защото на следващи избори може да се окажат опозиция, смята журналистът Владимир Йончев. И добави, че до влизането на България в еврозоната не се предвиждат нови избори.

Относно исканата оставка на председателя на парламента, Пиргова коментира: Смятам, че Киселова е под прицел, защото зависи кой ще бъде служебен премиер. Депутатите гледат на нея по този начин. Това е индикация тя да бъде свалена. Киселова се нуждае от по-сериозен екип, за да стои по-твърдо. Според мен е мек председател, който се съобразява с мненията около себе си.