Португалия тресна Гана в лудо второ полувреме с пет гола

Кристиано Роналдо отново се разписа - на пето световно първенство

20:05 - 24 Ноември 2022
4204

Европейският шампион от първенството през 2016 година Португалия спечели с 3:2 срещу Гана в страхотен мач от група „H“ на Световното първенство в Катар. Второто полувреме остави зрителите без дъх, а в края на 9-минутното продължение "черните звезди" пропуснаха да стигнат до равенството.

Резултатът бе открит от Кристиано Роналдо, който се разписа от дузпа в 65-ата минута и стана първият футболист с голове на пет световни първенства.

Капитанът на африканския тим Андре Аю изравни в 72-ата минута и това като че ли ядоса португалците, които вкараха две бързи попадения чрез Жоао Феликс (78) и резервата Рафаел Леао (80).

Усман Букари върна надеждите на Гана в 89-ата минута, но Иняки Уилямс пропусна да накаже грешка на вратаря Диого Коща в последните секунди на 9-минутното продължение.