ПОТРЕСАВАЩА ИСТОРИЯ: Порнозвезда уби двама, отряза главите им и ги скри във фризера

Колумбиецът видял сметката на единия по време на секс, след като пребил партньора му с чук

Актуални новини
17:58 - 03 Юли 2025
5108
ПОТРЕСАВАЩА ИСТОРИЯ: Порнозвезда уби двама, отряза главите им и ги скри във фризера

Съдът изслуша потресаващи разкрития за това как порнозвезда е убил мъж по време на полов акт, заснет на видео, след като преди това е пребил до смърт партньора му с чук и е поставил обезглавените глави на двамата мъже във фризер.

Журито беше информирано, че 35-годишният Йостин Андрес Москера е преместил в куфар разчленените глави на 62-годишния Алберт Алфонсо и 71-годишния Пол Лонгуърт, преди да ги постави във фризера.

Останалите части от телата им били открити в два куфара, оставени до емблематичния висящ мост "Клифтън" в Бристъл на 10 юли миналата година. Москера, гражданин на Колумбия, е пребивавал в дома на двойката на улица "Скотс Роуд" в Шепърдс Буш, Западен Лондон, където полицията намира обезглавените глави.

В съдебната зала стана ясно, че Москера се е запознал с г-н Алфонсо онлайн, използвайки псевдонимите „iamblackmaster“ и „mrd—k20cm“.

Той пристига във Великобритания, за да участва в сексуални практики, в които доминирал и унижавал Алфонсо, заснемайки видеоклипове, които мъжът по-късно публикувал в интернет.

Москера отрича да е убил пенсионирания майстор Лонгуърт. Той също така не признава вина за смъртта на Алфонсо, който е работел като инструктор по плуване, макар да е признал непредумишлено убийство.

Съдебните заседатели бяха предупредени, че ще трябва да гледат смразяващ видеозапис, на който се вижда как Алфонсо е намушкан до смърт по време на полов акт.

Според обвинението Москера е бил заснет да танцува и пее в еуфория секунди след като е прерязал гърлото на Алфонсо по време на сексуален акт, записан на 8 юли 2024 г.

Часове преди това той е убил с чук партньора на Алфонсо – г-н Лонгуърт, с цел грабеж, след като се е запознал с двамата мъже онлайн.

Прокурорът Диана Хиър, от Канзас Сити, заяви: „Съседите ги описват като симпатична двойка, която изглеждала щастлива и дълбоко влюбена. Никой не е забелязал напрежение във взаимоотношенията им.“

„Въпреки това, г-н Алфонсо е имал афинитет към екстремни сексуални практики, които записвал и качвал на специализирани уебсайтове.“

Свидетел с псевдоним Джеймс Смит познавал Алфонсо и Лонгуърт от около 18 години и ги считал за близки приятели.

Г-жа Хиър заяви: „Смит редовно е участвал в сесии на сексуално доминиране с Алфонсо, за което е получавал заплащане. Част от тези срещи също са били качвани онлайн.“

„Записите показват, че Смит е унижавал Алфонсо, като е уринирал, дефекирал и повръщал върху него.“

„През годините връзката им е била нестабилна, с дълги периоди без контакт.“

„Смит си спомня как, като млад мъж, се е напивал с Алфонсо, след което му казвали, че са правили секс, заснето на видео. Алфонсо го изнудвал, като му обещал да не разпространява видеото, ако Смит му прави сексуални услуги. Виновен и притиснат, Смит приел, дори решил да изкара пари от ситуацията.“

„Алфонсо го запознал с идеята за доминация, след което Смит се съгласил да го унижава. По думите му: 'Не беше добро начало.' Това е подценяване. Но с времето той започнал да възприема Алфонсо и Лонгуърт като семейство, прекарвали време заедно и извън сексуалните им срещи, които Смит пазел в строга тайна.“

Около 23.30 ч. на 10 юли 2024 г. Дъглас Кънингам карал колело по висящия мост "Клифтън", когато забелязал Йостин Москера до голям червен куфар. Като го взел за изгубен турист, Кънингам спрял да му помогне. Наблизо имало и втори куфар – голям сребрист сандък.

„Москера му обяснил, че е от Колумбия и че куфарът съдържал авточасти – твърдение, което се оказало лъжа.“

В действителност, куфарите съдържали разчленените тела на Лонгуърт и Алфонсо. Москера ги бил транспортирал от Лондон до Бристъл, два дни след като ги убил. Обезглавените глави били намерени от полицията във фризера в апартамента на улица "Скотс Роуд" №9.

Лонгуърт е бил удрян с чук по тила, черепът му е бил смазан от многократните удари.

Алфонсо е бил намушкан многократно по торса, лицето и врата, а гърлото му е било прерязано. В деня на убийствата, Москера е търсил в Google: „Къде по главата е фатален удар?“ и „Колко време отнема, преди трупът да започне да се разлага?“.

Аутопсията на Лонгуърт показва смъртоносна травм от тъп предмет и защитни наранявания по ръката, което подсказва, че е опитал да се защити.

При последващия обиск, чук с кръвта на Лонгуърт бил открит в коридора на жилището.

По отношение на убийството на Алфонсо, прокурорът заяви, че е станало около 22.15 ч. в спалнята му.

Убийството било записано с камери, поставени от самия Алфонсо, за да заснеме сексуалната си среща с Москера.

„Записите, които за съжаление ще трябва да бъдат прегледани от журито, показват как Москера наръгва Алфонсо многократно и му прерязва гърлото.“

„По време на целия акт, Алфонсо е в подчинена поза.“

„Подсъдимият признава, че е убил Алфонсо – трудно би могъл да отрече, тъй като престъплението е записано по време на секс. Въпреки това твърди, че става дума за непредумишлено убийство и отрича всякаква отговорност за смъртта на Пол Лонгуърт.“

„Той обвинява Алфонсо за смъртта на партньора му.“

„Обвинението твърди, че подсъдимият е убил и двамата умишлено и с предварителен умисъл.“

На подсъдимата скамейка Москера се яви с бяла риза и бе придружаван от испаноговорящ преводач.

Г-жа Хиър заяви пред журито: „Прокуратурата твърди, че доказателствата са недвусмислени – подсъдимият е виновен за умишлено убийство на Пол Лонгуърт и Алберт Алфонсо.“

„Алфонсо нямаше никаква причина да убива дългогодишния си партньор и приятел Лонгуърт. Връзката им бе нетипична, но двамата се уважаваха и се грижеха един за друг.“

„Що се отнася до Лонгуърт, подсъдимият удобно обвинява Алфонсо – човек, който вече не може да се защити. Всички доказателства обаче сочат, че именно Москера е извършил убийството.“

„В действителност, той е убил Лонгуърт, докато Алфонсо е бил на работа. В същия ден търсил онлайн информация за фатални удари по главата и за фризери.“

Г-жа Хиър посочи и видеозапис, показан пред журито, в който Москера танцува веднага след убийството на Алфонсо.

„Записите ясно показват, че подсъдимият е действал с хладнокръвие, самоконтрол и предварителен умисъл.“

„Той умишлено е взел ножа, изчакал подходящ момент и прерязал гърлото на Алфонсо. След това веднага отишъл до компютъра му с намерение да го открадне, докато жертвата умира в краката му.“

Пол Лонгуърт е ирландец, а Алберт Алфонсо е родом от Франция, с британско гражданство.

Настоящият процес се провежда повторно, след като първото заседание през април в Олд Бейли бе прекратено от съдия Бенатан, който разпусна журито след две седмици.