Преизбран! Нов триумф за Лапорта

Президентът събра 69% от вота

Спорт
11:00 - 16 Март 2026
502
Преизбран! Нов триумф за Лапорта

Жоан Лапорта триумфално си осигури оставането на президентския пост в Барселона, след като беше преизбран с огромно мнозинство, предизвиквайки бурни празненства в щаба му.

Според испанските медии, 63-годишният функционер е събрал впечатляващите 69% от гласовете на клубните избори, оставяйки зад себе си опонента си Виктор Фонт.

Тази победа бележи началото на третия му мандат начело на "блаугранас" и втори пореден, с хоризонт на завършване през 2031 г.

Лапорта гласува за президент, куриоз с Тер Стеген Първото му присъствие на президентския пост в Барселона е през периода 2003-2010 г., а се завърна начело на клуба през 2021 г.

Веднага след обявяването на екзитполовете, в щаба на Лапорта настъпи еуфория, като той и неговите поддръжници избухнаха в бурни празненства. Заслужава да се отбележи, че по време на предизборната си кампания

Лапорта се беше ангажирал със значително увеличаване на бюджета както за футболния отбор, така и за баскетболния отдел на клуба през следващия състезателен сезон.