Прекратиха Олимпиакос - Панатинайкос

Кирил Десподов с асистенция за ПАОК

10:38 - 23 Октомври 2023
4759

Голямото дерби на Гърция между Олимпиакос и Панатинайкос в неделя вечерта бе прекратено малко след началото на второто полувреме, след като резерва на Панатинайкос получи наранявания от бомбичка, хвърлена от феновете на съперника.

Двата тима си размениха по един гол на стадион "Караискакис", преди да се стигне до неприятния инцидент. Привърженик на домакините хвърли бомбичка край тъчлинията и резерва на Панатинайкос се строполи на земята. Футболистът бе откаран в болница, а играчите на Панатинайкос отказаха да доиграят срещата, която бе прекратена.

Предстои Гръцката футболна федерация да вземе решение дали мачът ще бъде доигран.

В същото време капитанът на националния отбор Кирил Десподов бе титуляр за ПАОК при победата над Атромитос с 2:0 у дома. Десподов записа 70 минути игра и се отчете с асистенция за откриващия гол.