Престижно шесто място за Никола Цолов в старт №100 от историята на Формула 3

Българинът записа много добро представяне в Барселона и вече има 25 точки за сезона

13:47 - 23 Юни 2024
1951

Българският пилот във Формула 3 Никола Цолов завърши шести в основното състезание в петия кръг от сезона в Барселона, старт №100 в историята на шампионата.

Никола стартира трети и запази тази позиция до началото на петата обиколка, когато беше изпреварен от Люк Браунинг, след което българинът задържа 4-ото място до последните обиколки на състезанието с дължина 25 тура.

Никола на няколко пъти се доближи до Браунинг, но не успя да си върне третото място.

В края на състезанието Цолов беше атакуван и от Леонардо Форнароли и Оливър Гьоте, и отстъпи на 6-ото място, което обаче успя да защити в края от атаките на Лорънс ван Хьопен и Алекс Дън.

Днес Никола записа петото си завършване в зоната на точките във Формула 3, като този сезон вече има и победа.

Вчера Цолов завърши 13-и в спринта в Барселона, а с 8-те точки от днес вече има 25 и заема 12-ото място в общото класиране.