Продават откритие на Мъри Стоилов за 22 млн. във Висшата лига

Спорт
13:28 - 01 Юли 2025
892
Продават откритие на Мъри Стоилов за 22 млн. във Висшата лига

Откритието на Станимир Стоилов в "Гьозтепе" - Ромуло, ще бъде продаден на "Фулъм".

Според информацията за клубът от Висшата лига ще плати за бразилеца 22 милиона евро плюс 2 милиона евро като бонуси и 20 процента от следващ трансфер. 23-годишният футболист се отличи миналата година със 17 гола – в това число и хеттрик във вратата на "Бешикташ" като гост, и подаде 10 асистенции в 33 мача във всички турнири. Първоначално от "Фулъм" предложиха 16 милиона и бонуси, но това предложение беше отхвърлено от "жълто-червените" от Измир, за да последна подобрена оферта. Турски отбори и германският РБ (Лайпциг) също имаха интерес към високия 194 сантиметра бразилец, който подписа от Атлетико Паранаензе преди една година.

Във "Фулъм" Ромуло ще се конкурира за място в стартовия състав с голмайстора на отбора от миналата година Раул Хименес (12 попадения в 36 мача) и с Родриго Мунис (8 гола).

Станимир Стоилов няма да бъде оставен без хора за атаката и още снощи беше представено първото му ново попълнение за върха в схемата на игра. Това е 26-годишният Жандерсон де Карвальо Коща от отбора на Витория (Баия). Контрактът е за три години плюс една, трансферната сума не се съобщава от haberturk.com.

С парите от Ромуло пък ще се вземат още футболисти, а haberturk.com съобщава за интензивни дискусии с Ирфан Джан Кахведжъ и Алтай Байъндър.