Прокурорската колегия освободи Мария Павлова като заместник главен прокурор

Новини
12:21 - 10 Април 2024
2695
Прокурорската колегия освободи Мария Павлова като заместник главен прокурор

Прокурорската колегия на Висшия съдебен съвет освободи Мария Павлова като заместник главен прокурор. Вчера тя положи клетва като служебен министър на правосъдието.

Ще направя всичко възможно да осигуря плавен преход и спокойствие в министерството, каза тя, след като прие ключа от касата за държавния печат от своя предшественик на поста Атанас Славов.

В периода 17 май 2021 г. до 27 май 2022 г. е заместник министър на правосъдието в две служебни правителства. После отново се връща на работа като следовател, докато на 9 август 2022 г. е назначена за заместник-министър на правосъдието, като остава на поста до 13 юни 2023 г.

На 19 юни 2023 г. Мария Павлова е назначена за заместник главен прокурор при Върховна касационна прокуратура от Прокурорската колегия на Висшия съдебен съвет.