ПСВ Айндховен и Борусия оставиха развръзката за реванша

Двата тима извъртяха 1:1 в Нидерландия

10:54 - 21 Февруари 2024
898

ПСВ Айндховен и Борусия (Дортмунд) направиха 1:1 в първия 1/8-финален мач от Шампионската лига. Гостите откриха през първото полувреме с гол на Донийл Мален (24'), а в началото на втората част домакините изравниха благодарение на точно реализираната дузпа от Люк де Йонг (56').

Съставът от "страната на лалетата" пропиляха куп положения през първото полувреме и бяха наказани от бившия си играч, след което пък гостите трябваше да съжаляват, че не нанесоха на време втори решителен удар. Така след почивката нидерландците взеха своето и дори можеха да постигнат пълен обрат.

Всичко остава да се реши на реванша, който със сигурност ще предложи не по-малко емоции. Ответният двубой е на 13-ти март (сряда) от 22:00 българско време.