ПСВ Айндховен триумфира със Суперкупата в мач с осем гола и червен картон

Филипсите надиграха на финала Аякс с 5:3

09:14 - 31 Юли 2022
3040

ПСВ започна сезона с трофей, след като успя да се наложи с 5:3 над Аякс в изключително интересен мач за Суперкупата на Нидерландия.

Аякс поведе в 15-ата минута, когато Стивън Бергвайн получи добро подаване и без да се колебае нанесе неспасяем удар в горния ляв ъгъл на вратата, пазена от Валтер Бенитес.

В 32-ата минута Гуус Тил се възползва от хубаво подаване в наказателното поле и по красив начин изравни резултата.

В добавеното време на първата част Тил се разписа за втори път и направи обрата пълен, след като с глава засече центриране на Коуди Гакпо.

Втората част започна перфектно за Аякс, като Антони получи убийствен пас, оставил го сам срещу вратаря и успя да реализира.

В 66-ата минута ПСВ достигна до трето попадение, след като грешка в защитата на Аякс остави Гакпо на добра позиция и той не сбърка.

Само три минути по-късно „Филипсите“ стигнаха до ново попадение, след като Джордан Тезе намери Гуус Тил на границата на наказателното поле, а той вкара своя хеттрик с помощта на рикошет.

Още три минути след това Мохамед Кудус стреля с едно докосване от границата на наказателното поле и вкара за 3:4.

В добавеното време на срещата Шави Симонс оформи крайното 5:3 в полза на ПСВ.

В 77-ата минута Калвин Баси бе изгонен с директен червен картон и остави Аякс с човек по-малко.