ПСЖ превзе крепостта Дортмунд

Нюкасъл измъкна точка в Милано

11:59 - 20 Септември 2023
1703

Пари Сен Жермен се наложи с 2:0 над Борусия Дортмунд на „Парк де Пренс“ в мач от първия кръг на групата на смъртта в Шампионска лига. По този начин френският шампион оглавави класирането след първото завъртане с три точки, докато Милан и Нюкасъл са с по една, а „жълто-черните“ са с нула.

Парижани поведоха в 49-ата минута с гол от дузпа на Килиан Мбапе, която самият той спечели, след като отклони топката в ръката на Никлас Зюле.

Ашраф Хакими удвои аванса на домакините 9 минути по-късно след страхотен рейд.

Милан и Нюкасъл не се победиха и завършиха при нулево равенство на „Сан Сиро“ в друг мач от първия кръг в група F в Шампионска лига.

„Росонерите“ бяха далеч по-добрият тим през първото полувреме, но така и не отбелязаха попадение, а през втората част головите положения не бяха в изобилие.

В следващия кръг, който ще се играе на 4 октомври ПСЖ гостува на Нюкасъл, докато Борусия Дортмунд посреща Милан на „Сигнал Идуна Парк“.