ПСЖ размаза Интер!

Френският тим сложи във витрината си Шампионската лига за първи път

Спорт
00:07 - 01 Юни 2025
4577
ПСЖ размаза Интер!

ПСЖ е новият крал на Европа, след като разгроми Интер с 5:0 във финала на Шампионската лига, игран на “Алианц Арена” в Мюнхен.

Отборът на Луис Енрике беше на много по-високо ниво от този на Симоне Индзаги, като още до 20-ата минута резултатът беше 2:0 за парижани след попадения на Ашраф Хакими и Дезире Дуе.

19-годишният французин вкара втория си гол в срещата в 63-ата минута, а Хвича Кварацхелия отбеляза четвърто попадение 10 минути по-късно. Крайният резултат бе оформен от резервата Сени Маюлу.

За ПСЖ това е първи триумф в най-престижния клубен турнир, а сезонът за парижани е незабравим, след като те спечелиха квадрупъл - Шампионска лига, титла на Франция, Купа на Франция и Суперкупата на страната. Интер пък загуби втори финал в последните 3 години.