ПСЖ с лесна победа, Лион прибави нови три точки

09:13 - 04 Февруари 2021
1637

ПСЖ постигна класическа победа с 3:0 срещу последния в класирането Ним в среща от 23-ия кръг на френското първенство.

Головете за парижани вкараха Анхел ди Мария, Пабло Сарабия и Килиан Мбапе. Така футболистите, водени от Маурисио Почетино, се върнаха на победния път след шокиращата загуба с 2:3 от Лориан в миналия кръг.

След победата Пари Сен Жермен е трети с 48 точки, на 1 зад Олимпик Лион и на три зад лидера Лил.

Домакините от столицата Париж владееха повече топката и търсеха активно гола от самото началото на срещата. След пропуски на Пабло Сарабия, Килиан Мбапе и Мойс Кийн, Анхел ди Мария се разписа в 18-ата минута. Аржентинецът се възползва от груба грешка на противника и вкара за 1:0.

ПСЖ усвои преднината си в 36-ата минута чрез Пабло Сарабия, който заби топката в мрежата.

През втората част статуквото на терена не се промени и ПСЖ стигна до трети гол, дело на Килиан Мбапе в 68-ата минута. Ним нямаше никакъв отговор и шампионите добавиха лесно три точки към актива си.

По същото време Олимпик Лион постигна минимална победа с 1:0 срещу Дижон като гост и както ПСЖ, продължава битката за първото място с Лил. Единственият гол за „хлапетата“ бе дело на Лукас Пакета в 22-рата минута.