ПСЖ се изложи, едва се спаси от резил в Ланс

Вайналдум измъкна точката за столичани в самия край

09:57 - 05 Декември 2021
2977

Джини Вайналдум в добавеното време на мача спаси Пари Сен Жермен от резил срещу Ланс, вкарвайки изравнителния гол за 1:1 в двубоя от 17-ия кръг на Лига 1.

Лионел Меси бе близо до това да вкара в 18-ата минута, но след удара му извън наказателното поле на Ланс топката срещна гредата.

Жан-Люи Лека направи много добро спасяване в 37-ата минута, отразявайки удар на Мауро Икарди.

В добавеното време на първата част Лека се наложи на два пъти да се намесва решаващо след удари на Икарди и Анхел ди Мария.

Ланс поведе в резултата в 62-ата минута след много красив гол на Секо Фофана, който успя да изненада Кейлор Навас.

Ланс бе близо до това да реализира втори гол в 69-ата минута, но след удара на Давид Коста топката се отклони в левия стълб на вратата на Навас.

Лека демонстрира много добър рефлекс в 72-ата минута, когато спаси удара с глава на Килиан Мбапе.

Флориан Сотока стреля опасно от границата на наказателното поле на ПСЖ в 81-ата минута, но топката премина встрани от левия стълб на вратата Навас.

ПСЖ успя да изравни резултата в първата минута от добавеното време на двубоя, когато Килиан Мбапе достави топката до Вайналдум, който с глава я прати в горния десен ъгъл на вратата на Лека.

ПСЖ е убедителен лидер в класирането на Лига 1 с 42 точки, а Ланс е пети с 27 точки.