ПСЖ задълбочи кризата в Лион

Мбапе и компания отвяха хлапетата за едно полувреме

08:28 - 04 Септември 2023
1572

Пари Сен Жермен не срещна особени проблеми и победи с 4:1 като Лион в най-интересната среща от 4-тия кръг на Лига 1. Парижани решиха всичко още през първата част, като нови два гола вкара Килиан Мбапе (4'-дузпа, 45+2'), а още попадения добавиха Ашраф Хакими (20') и Марко Асенсио (38').

Корентен Толисо пък отбеляза почетното попадение за Лион в 74-тата минута, също от дузпа.

Мачът изобилстваше от чисти положения, а въпреки че "хлапетата" бяха далеч от класата на парижани, те създадоха някои добри ситуации, които обаче бяха спасени отлично от вратаря на ПСЖ Джанлуиджи Донарума.

Така ПСЖ записа втората си поредна победа в шампионата, а Мбапе във втори пореден мач реализира две попадения. Бе спазена и традицията Лион да не може да победи днешния си съперник като домакин в шести пореден мач.

Наставникът на "хлапетата" Лоран Блан нямаше да може да използва голмайстора си Александър Лаказет, който бе наказан, както и опитния хърватски бранител Деян Ловрен, който бе с контузия.

Така атаката на Лион водеше Тино Кадевере, подпомаган от Ърнест Нуама, Максенс Какере и Раян Шерки. В средата на терена пък действаше Корентен Толисо и новото попълнение Ейнсли Мейтланд-Найлс.

Луис Енрике пък нямаше да може да използва най-новото си звездно попълнение Рандал Коло Муани, който бе с травма, а с контузии бяха още Лий Канг-Ин, Нуно Мендеш, Норди Мукиеле и Серхио Рико, който се възстановява от инцидента с кон, който претърпя през лятото. Друго от последните нови в тима - крилото Брадли Баркола, който дойде именно от Лион, днес бе на пейката.