"Левски" не успя да победи "Левски" (Лом)

13:16 - 10 Юли 2021
2032

"Левски" не успя да победи "Левски" (Лом) в контрола на помощното игрище на стадион “Георги Аспарухов”. Новакът във Втора лига, който е воден от последния треньор донесъл шампионската титла на "Герена" - Емил Велев, остави отлични впечатления с играта си преди почивката. Андон Гущеров отбеляза хубав гол в 13-ата минута, а автогол на Николай Христов в 43-ата минута след шут на Здравко Димитров оформи крайното 1:1.

Собственикът на столичани Наско Сираков за първи път през това лято гледа своя тим на живо, като стори това през първите 45 минути в компанията на друга родна легенда - Пламен Гетов. Двамата най-добри футболисти на домакините - Борислав Цонев и Радослав Цонев, които се очаква в понеделник да парафират официално нов договор с клуба, не взеха участие в мача.

Треньорът Живко Миланов направи само една промяна от контролата с "Локомотив" (София) - 4:0, като заложи на двама 16-годишни от първата минута. Младокът Асен Митков замени капитана в последната среща Радослав Цонев. 16-годишният Петър Андреев отново бе вратар, а Патрик-Габриел Галчев, Симеон Славчев, Георги Александров и каращият проби Христофор Хубчев бяха в защита. Ивайло Найденов и Асен Митков бяха опорните халфове. Марин Петков, Здравко Димитров и Билал Бари действаха зад Мартин Петков.

Отново доста фенове дойдоха да подкрепят “сините”, като изпълниха трибуните на втори терен на “Герена”.