"Стига мълчание" : Проведе се национален протест срещу войната по пътищата
Колко още животи трябва да се изгубят, за да има справедливост?", питаха опечалени близки на жертви
Снимка: БГНЕС
Сдружение „Ангели на пътя“ проведе пореден протест пред Съдебната палата, под надслов „Стига мълчание“. Причина за недоволството беше смъртта на 23-годишния Мартин Димитров, който загина на 17 срещу 18 октомври при верижна катастрофа на пътя Златица-Челопеч, предаде репортер на БГНЕС.
Исканията на протестиращите бяха за отговор от институциите и за справедливо наказание. Протестиращите заявиха, че всеки ден войната по пътищата взема жертви и искат промени. Протести се очакват в цялата страна.
"Всеки ден - нова болка, нова трагедия, а институциите мълчат. Колко още животи трябва да се изгубят, за да има справедливост?", заявиха организаторите на протеста.
По време на протеста демонстрантите издигнаха транспаранти, които гласяха: „Искаме сигурност по пътищата, не безхаберие и смърт!“ и „Съдебната система в България: Враг на жертвите, защитник на убийците“. Пред оградата на Съдебната палата няколко протестиращи бяха разпънали плакат с лицата на хора, загинали при трагедии на пътя.
