Ракетите от Хюстън спечелиха първия си мач без Брадата

11:59 - 15 Януари 2021
940

Крисчън Ууд отбеляза 27 точки и спечели 15 борби за победата на Хюстън със 109:105 срещу домакина Сан Антонио в първия мач на отбора в Националната баскетболна лига на САЩ и Канада (НБА) без мегазвездата си Джеймс Хардън.

Стърлинг Браун, който зае мястото на Хардън в стартовата петица, завърши мача с 23 точки, 7 борби и 3 асистенции за 36 минути на полето.

Келдън Джонсън пък записа личен рекорд в кариерата си с 29 точки за Сан Антонио, докато Лони Уокър добави 16.

Това бе първи мач за Хюстън след сделката по преминаването на Хардън в Бруклин Нетс, която включваше размяна на баскетболисти и избори в драфта между четири отбора.

Центърът Юсуф Нуркич от Портланд получи фрактура в дясната китка при домакинската загубата с 87:111 от Индиана в мача от Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА) тази нощ. Босненецът се контузи при падане след опит да спре забивка на съперник 8:29 минути преди сирената.