Ранен гол съсече Португалия в Швейцария

11:19 - 13 Юни 2022
1690

Швейцария излъга с 1:0 у дома в Женева Португалия в мач от Група 2 в Лига "А" в турнира Лига на нациите. По този начин играчите на Мурат Якин грабнаха първа победа в турнира този сезон, след като бяха в серия от три поредни поражения.

Иберийците пък претърпяха първо поражение в отсъствието на суперзвездата си Кристиано Роналдо, който бе получил почивка от селекционера Фернандо Сантош.

Победата на домакините донесе Харис Сеферович с най-бързия гол в турнира. Той "се разписа" в 57-мата секунда, а гостите така и не успяха да върнат попадението.

Швейцария обаче остава на последното четвърто място в класирането в групата с вече 3 точки. Португалия е на втора позиция със 7, а лидер вече е Испания с 8 точки. Трети е тимът на Чехия с 4 точки.