Равенство класира Рома, дузпи изхвърлиха Арсенал

Спортинг Лисабон съсече артилеристите насред Лондон

04:32 - 17 Март 2023
3292

Рома завърши наравно 0:0 в гостуването си на Реал Сосиедад и след победа с 2:0 в първата среща “джалоросите” продължиха напред в Лигата на конференциите.

Двата тима предложиха сериозна физическа битка без много положения през първата част.

През второто полувреме баските, които трябваше да търсят попаденията, вдигнаха темпото и водеха играта, но се оказаха доста “беззъби” в завършващата фаза и така и не успяха да отбележат гол.

Спортинг (Лисабон) отстрани Арсенал на осминафиналите на Лига Европа. Втората среща между португалците и лидера във Висшата лига завърши 1:1, след като първият мач бе приключил при 2:2.

Гранит Джака откри резултата в 19-ата минута, а Педро Гонсалвеш - Поте изравни след фантастично изпълнение в 62-ата минута.

Нов гол не падна в продълженията и се стигна до дузпи, при които играчите на Спортинг бяха безгрешни, а Габриел Мартинели направи единствения пропуск.