РБ Лайпциг се издъни, титлата май вече е мираж

Източногерманският клуб завърши наравно с Хофенхайм у дома, ВАР се намеси в продължението

08:57 - 17 Април 2021
2580

РБ Лайпциг завърши наравно 0:0 у дома срещу Хофенхайм в първи мач от 29-ия кръг в Първа Бундеслига. Двубоят не бе от най-интересните, поне що се отнася до 90-ти минути.

Най-интересната ситуацията дойде дори отвъд продължението от 4 минути. В петата такава такава Лайпциг изпълни корнер, а Юсуф Поулсен се извиси и и стреля с глава, а топката се оплете в мрежата на Хофенхайм.

Тимът на Юлиан Нагелсман помисли, че е спечелил мача, но ВАР се намеси. Оказа се, че Поулсен е играл с ръка след като е ударил топката с глава. И след като съдията изгледа ситуацията на повторение взе решение да не признае попадението.

Иначе домакините от Лайпцинг имаха някои положения за попадение по време на двубоя, но Тайлър Адамс, Оливър Бауман, Марсел Забицер и Александър Сорлот пропуснаха. Гостите от Хофенхайм играха храбро и задържаха точката.

След нулевото равенство Лайпцинг има 61 точки и е на 4 от лидера Байерн, който е с мач по-малко.