РБ Лайпциг удари 9 от ПСЖ

Манчестър Юнайтед се издъни в Истанбул

11:27 - 05 Ноември 2020
2501

РБ Лайпциг обърна Пари Сен Жермен в мач от група "Н" на Шампионска лига. "Биковете" отстъпваха с 0:1 до 42-ата минута, но в крайна сметка успяха да вкарат две попадения във вратата на Кейлор Навас и да спечелят с 2:1.

Попаденията за домакините реализираха Кристофър Нкунку и Емил Форсберг от дузпа, докато за ПСЖ точен бе Анхел ди Мария.

Аржентинецът също така изпорти дузпа за своя тим в 16-ата минута. Французите пък завършиха срещата с двама души по-малко, след като Идриса Гей и Преснел Кимпенбе бяха изгонени.

Истанбул Башакшехир поднесе изненада и спечели с 2:1 домакинството си на Манчестър Юнайтед в среща от група H на Шампионска лига. Точни за турския тим бяха Демба Ба и Един Вишка. Антони Марсиал върна едно от попаденията, но манчестърци нямаха идея как да преодолеят за повторно отбраната на своя противник.

Въпреки загубата, "червените дяволи" остават лидери в групата с актив от 6 точки, колкото има и РБ Лайпциг. Башакшехир отбеляза първия си гол в тазгодишното издание на турнира и съответно спечели първи три точки. Така турците отново са в битката за челните три места в групата.