Реал Мадрид нашляпа бързо Валенсия

Кралския клуб даде свидни жертви

11:13 - 03 Февруари 2023
1098

Реал Мадрид стигна до важен успех в битката за титлата с 2:0 срещу Валенсия в отложен мач от 17-ия кръг на Ла Лига. По този начин „лос меренгес“ събраха 45 точки в актива си и се доближиха на пет до лидера Барселона. „Прилепите“ са 14-и с 20 пункта.

Победата на „кралския“ клуб обаче може да се окаже пирова, тъй като в течение на двубоя принудително бяха заменени Едер Милитао и Карим Бензема. Двамата са под въпрос за Световното клубно първенство.

Реал Мадрид бе агресивен от самото начало на двубоя. В четвъртата минута пред Марко Асенсио се откри първата ситуация в мача. Испанецът стреля към долния десен ъгъл, но Георги Мамардашвили блесна с брилянтно спасяване.

В 28-ата минута Винисиус Жуниор стигна до неадресирана топка в наказателното поле и нанесе страхотен удар, който обаче отново бе отазен от Мамардашвили.

Най-интересната ситуация през първата част дойде дълбоко в добавеното ѝ време. След центриране от ъглов удар Антонио Рюдигер бе оставен непокрит и с глава прати топката в мрежата на Валенсия. Попадението обаче спорно не бе зачетено заради нарушение на Карим Бензема срещу Юнус Муса.

Все пак малко след подновяването на играта Реал Мадрид стигна до попадение. В 52-ата минута в в запазения си стил Марко Асенсио шутира от границата на наказателното поле със силния си ляв крак към далечния ъгъл и по много красив начин даде аванс на „лос меренгес“ след пас на Карим Бензема.

Само три минути по-късно Реал на практика си реши всичко. Бензема записа втората си асистенция в мача, след като пусна към Винисиус, който след много добър инидивидуален рейд плъзна елегантно топката под плонжа на Мамардашвили за 2:0.

„Лос бланкос“ натиснаха и само две минути след това Модрич навлезе в наказателното поле и шутира, но Мамардашвили изби. Топката се върна към Карим Бензема, който от много изгодна позиция пропусна да реализира трето попадение за Реал, след като ударът му бе блокиран от защитник.

В 72-ата минута Валенсия остана с човек по-малко след безумно влизане на Габриел Паулиста в краката на Винисиус, който тъкмо го бе разминал. Бразилският централен защитник получи абсолютно закономерен директен червен картон.

Две минути по-късно Федерико Валверде стреля силно от границата на наказателното поле, но по блестящ начин Мамардашвили спаси.