Реал на финал!

Кралския клуб чака своя противник за трофея на Световното клубно първенство

00:10 - 09 Февруари 2023
2771

Европейският шампион Реал Мадрид се класира за финала на Световното клубно първенство, след като победи с 4:1 египетския Ал Ахли в Рабат във втория полуфинал от турнира.

Винисиус (42') и Федерико Валверде (46') вкараха по един гол в края на първото и началото на второто полувреме, но след това Ал Ахли се върна в мача след гол от дузпа на Али Маалул.

В последните минути Лука Модрич пропусна 11-метров наказателен удар в полза на кралския клуб, а Родриго и Серхио Арибас оформиха крайния резултат в добавеното време.

Арабският тим остави добри впечатленият и създаде немалко възможности, но в крайна сметка класата на испанския шампион си каза думата.

На финала Реал ще се изправи срещу саудитския Ал-Хилал, който поднесе изненадата в другия полуфинал, отстранявайки Фламенго.