Реал пристика Атлетико - две точки разлика два кръга преди края

Кралския клуб спечели по категоричен начин визитата си на Гранада

11:04 - 14 Май 2021
1875

Реал Мадрид спечели без особени затруднения с 4:1 гостуването си на Гранада от 36-тия кръг на Ла Лига. По този начин воденият от Зинедин Зидан тим остава в борбата за титлата.

„Лос бланкос“ е със 78 точки на второто място, докато лидер остава Атлетико Мадрид с 80. До края на шампионата остават само два кръга.

В същото време Гранада е в средата на таблицата – десети с 45 точки.

За победата с попадения за Реал се отчетоха Лука Модрич, Родриго, Алваро Одриосола и Карим Бензема. Почетното попадение във вратата на Тибо Куртоа вкара Хорхе Молина.

От самото начало Реал контролираше събитията на терена и пресираше дълбоко в противниковата половина.

Първият удар към една от двете врати отправи Карим Бензема. Стражът на Гранада Руи Силва обаче реагира блестящо и изби встрани.

Три минути по-късно агресивните действия от страна на Реал дадоха резултат. Лука Модрич получи от Мигел Гутиерес и прати топката в мрежата за 1:0.

В 27-ата минута Марвин Парк бе изведен на добра стрелкова позиция. Младокът стреля по диагонала, но не намери целта.

Секунди преди почивката Реал Мадрид удвои преднината си. Марвин отне в центъра на терена и пусна към Родриго. Бразилецът навлезе навътре и преодоля Руи Силва с удар в далечния ъгъл за 2:0.

През втората част мадридчан понамалиха темпото, което позволи на Гранада да погледне по-смело напред.

Час игра след началото Винисиус пропусна да направи резултата класически. Бразилецът стреля от малък ъгъл, но Силва внимаваше предотврати трети гол в мрежата си.

В 71-вата минута след хубава контраатака Гранада намали изоставането си. Луис Хавиер Суарес получи в наказателното поле и стреля. Тибо Куртоа се разтегли максимално, за да спаси. Последва обаче добавка на Хорхе Молина, който нямаше как да пропусне на празна врата.

Реал отговори четири минути по-късно и до голяма степен реши мача в своя полза. Еден Азар комбинира с Алваро Одриосола, който реализира за 3:1.

Секунди по-късно вратарят Руи Силва напусна наказателното поле неразчетено, а Карим Бензема отне и прати топката в мрежата.

Пет минути преди изтичането на редовното време Алберто Соро стреля много опасно от границата на наказателното поле, но Куртоа демонстрира класата си и успя да запази резултата непроменен.

Дълбоко в добавеното време Луис Суарес се измъкна от защитата на гостите и се озова сам срещу Куртоа. Белгийският национал много умело скъси дистанцията и неутрализира нападателя.

Това бе и последната по-интересна ситуация в мача.

В следващия кръг от Ла Лига Реал гостува на Атлетик Билбао, докато лидерът Атлетико приема Осасуна.