Реал Сосиедад изрита Атлетико от Купата на Краля

11:33 - 20 Януари 2022
1007

Реал Сосиедад се класира за 1/4-финалите на турнира за Купата на Краля, след като победи Атлетико Мадрид с 2:0. Попаденията за баските реализираха Аднан Янузай и Александър Сорлот.

Сосиедад започна много добре срещата и можеше да поведе още в 6-ата минута, когато Артис Елустондо стреля опасно с глава, но топката премина на сантиметри от лявата греда. Само 60 секунди по-късно Аднан Янузай получи добро подаване в пеналта, но ударът му мина покрай вратата. Атлетико отвърна с изстрел на Яник Караско, който обаче срещна напречната греда.

В 33-ата минута домакините поведоха. Хосеба Залдуа центрира в наказателното поле, където Янузай бе оставен непокрит и с глава прати топката в мрежата на Атлетико Мадрид.

Сосиедад стигна до втори гол малко след почивката. След грешка в защитата на гостите топката стигна до Александър Сорлот, който от близко разстояние се разписа за 2:0. До края на срещата двата тима си размениха по още няколко добри положения, но до ново попадение така и не се стигна.