Рейнджърс постави Селтик на колене и за Купата

Загуба в турнира за Купата е първа за Детелините от пет гоидни

09:10 - 19 Април 2021
2105

Рейнджърс, воден от Стивън Джерард, сложи край на доминацията на Селтик в шампионата. Тимът надви „детелините“ и в осминафинален сблъсък за Купата на Шотландия. Двубоят завържи 2:0 в полза на Рейнджърс.

Загуба в турнира за Купата е първа за Селтик от пет гоидни, през които отборът на четири пъти вдигна трофея. След като загубиха и шампионатът, „детелините“ ще останат без трофей за пръв път от 2010 година.

Домакините от Рейнджърс влязоха мощно в мача и поведоха още в 10-ата минута. Със страхотно изпълнение се разписа Стивън Дейвис, а в 34-тата минута автогол си вкара Джонджо Кени за 2:0.

След почивката Селтик потърси активно гола, но неуспешно. Резултатът до края се запази непроменен и Рейнджърс продължава напред в турнира.