Рен на 1/2-финал за Купата

Бретонците сразиха аматьори

11:37 - 01 Март 2024
1472

Рен победи с 3:1 четвъртодивизионния Льо Пюи ан Веле и се превърна в третия полуфиналист за Купата на Франция. Мачът се игра на стадион на Сент Етиен.

Бенжамен Буриго вкара два гола, а един прибави Артур Теате. За символичните домакини, които влязоха като абсолютен аусайдер в сблъсъка, точен бе Брайън Адинани.

С победа Рен се присъедини към Валансиен и Олимпик Лион. Четворката ще допълни победителят в последния четвъртфинал между Пари Сен Жермен и Ница.

Рен влезе по-добре в мача и поведе още в 9-ата минута. Теате се разписа след асистенция на Буриго.

В началото на втората част гостите получиха право да изпълнят дузпа. Зад топката застана именно Буриго. Неговият удар от бялата точка беше неспасяем. Топката първо срещна напречната греда, след което премина голлинията.

Час игра след началото Льо Пюи върна един от головете. Карамоко изведе Адинани, който елегантно преодоля вратаря.

Рен обаче сложи точка на спора с втория гол на Буриго в мача. Той падна в 82-рата минута и осигури спокойствие на представителя на Лига 1 до последния съдийски сигнал.