Резервата Мбапе спаси ПСЖ

Столичани измъкнаха трудна победа срещу Ница

08:33 - 02 Октомври 2022
2980

Пари Сен Жермен спечели трудно домакинството си на Ница от деветия кръг на Лига 1 с 2:1, с което върна аванса си от две точки (25:23) пред Марсилия. Ница е на 13-о място с осем.

Парижани поведоха в 47-ата минута с изящно изпълнение на Лионел Меси от пряк свободен удар, с което не остави шансове на Каспер Шмайхел.

Гостите стигнаха до изравнително попадение в 47-ата минута, след като Юсеф Атал намери Гаетан Лабор в наказателното поле, а той засече топката в мрежата на Донарума.

В 71-ата минута Каспер Шмайхел отказа Нуно Мендеш, който си освободи пространство да стреля и се пробва късмета си, но неуспешно.

В 83-ата минута влезлият като резерва Килиан Мбапе получи страхотен пас от Норди Мукиеле, който го остави сам срещу вратаря и с хладнокръвно изпълнение донесе успеха на парижани.

Това бе първи случай от началото на сезона, в който Мбапе не започва като титуляр в мач на ПСЖ.