Резил: Трактор прегази ЦСКА

Червените с втора загуба на лагера в Турция

15:55 - 25 Януари 2024
3277

ЦСКА допусна загуба и във втората си контрола от зимната си подготовка в Турция, след като падна с 0:1 от иранския Трактор. Единственото попадение в срещата падна в 52-ата минута, когато Сафа Хади порази вратата на Густаво Бусато след рикошет в крака на Християн Петров.

Четвърт час преди края на мача Амос Юга бе изгонен, след като получи втори жълт картон.

Следващият приятелски мач на „армейците“ на турска земя е срещу словашкия Тренчин, който е на 30 януари.

Иранският тим бе по-активен в първите 5 минути от срещата, но след това ЦСКА изнесе играта в средата на терена и започна да гради атаки по посока вратата на Трактор.

В 14-ата минута Джонатан Линдсет изведе Матиас Фаетон пред границата на наказателното поле. Футболистът от Гваделупа подаде на Майкъл Естрада в наказателното поле, но ударът на еквадореца рикошира в крака на защитник и бе уловен от вратаря на Трактор.

Четири минути по-късно вратарят на иранците спаси удар на Християн Петров след центриране на Тибо Вион от пряк свободен удар.

Натискът на ЦСКА продължи, а в 24-ата минута Хюсеин Пурхамиди спаси удар по земя на Фаетон, който успя да финтира футболист на Трактор и да стреля, но вратарят отрази удара му.

"Армейците" допуснаха сериозна грешка две минути след това, след като Амос Юга подари топката на Густаво на границата на наказателното поле вляво от вратата на Димитър Евтимов. Бразилецът веднага намери Ромел Киото, който от чиста позиция прати топката вляво от вратата.

Секунди преди края на първото полувреме "армейците" имаха нов страхотен шанс, като този път на стрелкова позиция се оказа новото попълнение Улаус Скаршем, но шутът му бе спасен от Пурхмиди.

Трактор започна по-силно второто полувреме и поведе в резултата в 52-ата минута. Резервата Сафа Хади напредна през центъра и стреля от около 20 метра. Топката рикошира в крака на Християн Петров и изненада Густаво Бусато - 1:0 за Трактор!

Последва натиск за ЦСКА, като "армейците" на два пъти застрашиха вратата на иранския тим, всеки път след центриране от пряк свободен удар на Тибо Вион. При първото статично положение Енес Махмутович стреля слабо, а топката стигна до Линдсет, чието подаване бе неточно. При следващата ситуация пък защитата на иранците се справи и изисти топката.

В 74-ата минута капитанът на ЦСКА Амос Юга бе изгонен, след като получи втори жълт картон. Куриозното е, че халфът бе изгонен и в първата контрола на ЦСКА на турска земя - срещу Корона Келце.

На мястото на Юга, който фаулира голмайстора на Трактор, се появи Марк-Емилио Папазов.

В 86-ата минута се стигна до разбъркване в наказателното поле на иранците, при което топката стигна до Илиан Антонов, който не се поколеба и стреля от границата на наказателното поле, но защитник блокира удара му.

До края на срещата хората на Нестор Ел Маестро опитаха да затруднят своя съперник и да стигнат до изравнителен тол, но попадение не падна и така ЦСКА загуби и втората си контрола в Турция.

Съставът на ЦСКА: 25. Димитър Евтимов (45' - 1. Густаво Бусато), 19. Иван Турицов, 6. Християн Петров, 13. Браян Кордоба (45' - 22. Енес Махмутович), 15. Тибо Вион (66' - 3. Сейни Санянг), 21. Амос Юга (к) (24. Марк-Емилио Папазов), 26. Марселино Кареасо (45' - 17. Емануел Шакич), 10. Джонатан Линдсет (66' - 16. Георги Чорбаджийски), 7. Улаус Скаршем (45' - 23. Илиан Антонов), 11. Матиас Фаетон (45' - 30. Данило Асприля), 29. Майкъл Естрада (45' - 8. Станислав Шопов)