Рома крачи към нов финал, Севиля измъкна равен от Юве

11:18 - 12 Май 2023
1258

Рома взе минимална победа над Байер (Леверкузен) в първи полуфинал в турнира на УЕФА Лига Европа, след като го победи с 1:0.

Единственото попадение за отбора на Жозе Моуриньо вкара младокът Едоардо Бове в 63-ата минута.

Гостите можеха да изравнят три минути преди края на срещата, но Брайън Кристанте с гърди спря топката при удара на Фримпонг от Байер (Леверкузен). Гостите протестираха да получат дузпа, но видеоповторенията показаха, че нямат основание.

Ювентус се спаси в сетния миг срещу Севиля и измъкна 1:1.

Старата госпожа изигра много слабо първо полувреме. Юсеф Ен Несири откри резултата за гостите в 26-ата минута, които могат да съжаляват за пропуснатата победа.

В последната минута на мача домакините искаха дузпа, но съдията Даниел Зиберт (Германия) не уважи претенциите им и дори не поиска преглед със системата ВАР.

Секунди след това Федерико Гати налетя на топката, центрирано от Пол Погба и от метър я заби в мрежата.