Рома оцеля в Удине

Късен гол в доиграването донесе победата на столичани

11:17 - 26 Април 2024
1089

Рома спечели с 2:1 като гост срещу Удинезе в доиграването на мача от 32-ия кръг на италианското футболно първенство, който беше прекъснат в 72-ата минута, когато Еван Ндика колабира на терена.

"Вълците" се поздравиха с драматичния успех след гол с глава на Брайън Кристанте в петата минута на допълнителното време.

Столичани са с 58 точки на петото място в класирането в Серия А и изостават на 4 след отбора Болоня, намиращ се на четвъртата позиция. Отборът от Удине е 17-и с 28 точки, а лидерът и шампион на страната Интер има 86.

На 14 април мачът между Удинезе и Рома беше прекъснат принудително заради колабиралия на терена Еван Ндика. Защитникът от Кот д'Ивоар, който е на 24 години, беше изнесен на носилка и след това приет в болница, а по-късно получи разрешение отново да играе футбол.

Удинезе взе преднина в 23-ата минута на мача, започнал преди повече от 10 дни, чрез капитана си Роберто Перейра, но в 65-ата минута Ромелу Лукаку изравни за гостите след попадение с глава.