Рома постави Фиорентина на колене след голове на Дибала

Аржентинецът вкара и двата гола срещу Ла Виола

11:33 - 16 Януари 2023
1669

Рома надигра Фиорентина с 2:0 у дома в мач от 18-ия кръг на италианската Серия А.

На „Олимпико“ възловият момент в срещата дойде в 24-та минута, когато Додо от гостите пое преждевременно към съблекалните за втори жълт картон. Това закономерно даде предимство на „вълците“, които откриха резултата пет минути преди изтичането на първото полувреме след комбинация между Тами Ейбрахам и Пауло Дибала, завършена от аржентинеца.

В края на двубоя отново двамата разиграха и Дибала сложи точка на спора с втория си гол.

С успеха Рома е седми с 34 точки, толкова колкото имат и намиращите се над тях в класирането Аталанта и Лацио. Интер и Ювентус, заемащи съответно четвърто и трето място, са с по 37 пункта, а вторият Милан е с 38. Фиорентина е десети с 23 точки.