Росен Желязков се снимал с кукла на Доналд Тръмп?

Една и съща поза на президента на САЩ с политически лидери от цял свят предизвика вълна от съмнения

Новини
13:04 - 28 Септември 2025
5725
Росен Желязков се снимал с кукла на Доналд Тръмп?

Снимал ли се е премиерът на България Росен Желязков с кукла на президента на САЩ Доналд Тръмп и неговата съпруга Мелания? Този въпрос изникна на дневен ред след визитата в Ню Йорк на министър-председателят, който участва в Общо събрание на ООН.

От Министерския съвет на България разпространиха снимка, на която Желязков е до президента на САЩ и първата дама на страната. Кадърът обаче предизвика вълна от реакции в социалните мрежи, тъй като в абсолютно същата поза Тръмп и Мелания позират с президента на Северна Македония Гордана Силяновска-Давкова, както и с други официални лица от Общото събрание на ООН.

Тръмп и Мелания в същата поза с президента на Северна Македония Гордана Силяновска-Давкова

Според издателят на е-vestnik.bg Иван Бакалов, гафът със снимките на Доналд Тръмп е дело на фотографите на Белия дом.

„Предполагам че са монтирали на всяка официална снимка един и същи образ на президента Тръмп и Мелания, на който изглеждат най-добре. Обичайна практика откак има цифрова фотография е на групови снимки да се монтира лице, нещо от съседен кадър, защото изглежда по-добре. Другите участници в снимката с Тръмп нямат вина, нито са се снимали с восъчни фигури. Предполагам, че ще има и някакво обяснение, защото шумотевицата около тези снимки се увеличава. Редно е толкова глупав придворен фотограф да го уволнят“, коментира Иван Бакалов.

„Това е восъчна фигура, а не истински Тръмп! Да се ​​снимаш с кукла, мислейки си, че е жива и говори, и дори да се хвалиш с това в социалните мрежи, е много сериозна ситуация. Такъв човек, който не може да различи човек от кукла, може да подпише обявяване на война или да създаде някакъв друг сериозен проблем в страната“, коментират в социалните мрежи в Северна Македония ситуацията със снимката на „восъчните“ Доналд и Мелания Тръмп с Гордана Силяновска-Давкова. В България Росен Желязков също стана обект на множество шеги в социалните мрежи.