Румен Христов: Кметът Благомир Коцев и заместникът му са млади и правят грешни стъпки
Всеки, който пристъпи закона, ще си понесе последствията, заяви лидерът на СДС

Задържаният кмет на Варна Благомир Коцев, както и бившият заместник-кмет на София Никола Барбутов от „Продължаваме промяната" са млади, изкушени и допускат грешни стъпки, които се разкриват по-късно. Всеки, който престъпи закона, ще си понесе последствията. Това заяви председателят на СДС и зам.-председател на ПГ на ГЕРБ-СДС Румен Христов.
„Досега ПП нямаха кметове. Те обявиха, че се борят срещу корупцията и именно тази пропаганда разпространяват към своите избиратели, а междувременно те самите са със същите пороци", каза Христов пред Нова.
По негови думи правосъдната система се нуждае от реформи, но в НС „правят стъпки в правилната посока".
Политикът поздрави и българите за влизането на страната в еврозоната, като увери, че няма място за притеснения, и допълни, че управляващите работят за бързата интеграция на България в ЕС.