Русия на 1/2-финал на Световното по хандбал за жени

Олимпийският шампион надигра Черна гора с 35:28

11:17 - 10 Декември 2019
2458

Олимпийският шампион Русия е първият полуфиналист на Световното първенство по хандбал за жени в Япония. Това стана факт след победата на "Сборная" над Черна гора с 35:28 (17:16) в среща от предпоследния кръг от група 2 на втората фаза на надпреварата.

Така рускините продължават да водят в подреждането с пълен актив от 8 точки и не могат да бъдат изместени от първите две места в оставащите мачове от групата.

Черна гора започна добре срещата и поведе с 11:7, но постепенно четирикратните световни шампионки наваксаха изоставането и дори се оттеглиха с аванс на почивката от 17:16.

Последното изравняване дойде при 18:18 в началото на второто полувреме, след което Русия вкара четири безответни гола и до края не допусна обрат. Юлия Манагарова с 12 попадения беше най-резултатна за победителките. Йованка Радичевич вкара 8 пъти за Черна гора, който остана трети в класирането в групата с 4 точки.