Русия с мъчна, но сладка победа - 1:0 срещу Финландия

Алексей Миранчук реализира единственото попадение в добавеното време на първата част

17:59 - 16 Юни 2021
2251

Русия постигна първа победа в група В на Евро 2020, след като надигра с 1:0 Финландия на “Газпром Арена” в Санкт Петербург.

Алексей Миранчук реализира единственото попадение в добавеното време на първата част след много технично изпълнение. Така "Сборная" запази шансовете си за класиране в следващата фаза, изравнявайки се по точки с днешния си съперник и отбора на Белгия, който обаче е с мач по-малко.

Този двубой е утре срещу отбора на Дания, който в първия кръг загуби от Финландия.

Селекцията на Станислав Черчесов бе по-добрият отбор в днешния двубой, така че заслужено спечели трите точки и прекъсна серия от шест поредни мача без успех на европейски първенства.