Трите лъва триумфираха при младежите, надделявайки над Испания

Топ
08:43 - 09 Юли 2023
2536

Младежкият национален отбор на Англия триумфира на Европейското първенство по футбол до 21 години, след като на финала победи връстниците си от Испания с 1:0. Двата тима изиграха много здрав, интригуващ и драматичен двубой на „Аджарабет Арена“ в Грузия, а единственото попадение падна по доста щастлив начин за „младите лъвове“.

В добавеното време на първото полувреме Коул Палмър стреля от пряк свободен удар, топката рикошира в гърба на Къртис Джоунс и влезе във вратата на Тенас.

Попадението бе записано на сметката на халфа на Ливърпул, който по този начин донесе първа европейска титла на Англия в тази възрастова група от 39 години.

С огромна заслуга бе и стражът на островитяните Джеймс Трафърд, който спаси дузпа на Абел Руис в 99-ата минута. Селекцията на Лий Карсли спечели всичките си мачове на Евро 2023, като не допусна нито един гол във вратата си.

Освен това англичаните прекъснаха серия от 19 поредни мача без загуба на „Ла Рохита“.