С малко, но от сърце: Интер тресна Наполи

Нерадзурите сложиха край на победната серия на южняците, дишат във врата на лидерите

01:42 - 05 Януари 2023
2506

Интер постигна много важна победа в първия си мач за 2023 година, след като спечели с 1:0 срещу лидера в класирането Наполи в сблъсъка помежду им на „Джузепе Меаца“ от 16-ия кръг на Серия "А".

Един Джеко отбеляза единственото попадение в 56-ата минута. Така „нерадзурите“ прекъснаха удивителната поредица на „партенопеите“ от 11 поредни успеха в италианския елит и им нанесоха първа шампионатна загуба през сезона.

Симоне Индзаги направи три промени в стартовия си успех след успеха с 3:2 над Аталанта преди близо два месеца. В отбрана Стефан де Фрай беше заменен от Франческо Ачерби, а като десен халф-бек действаше Матео Дармиан вместо Дензъл Дъмфрис. Последната промяна беше в атака, където възстановеният от контузиите си Ромелу Лукаку стартира като титуляр за първи път от август насам. Негов партньор беше Джеко, а световният шампион Лаутаро Мартинес се включи от пейката през втората част.

Лучано Спалети също извърши три промени в стартовите си 11 след победата с 3:2 над Удинезе точно преди паузата. В защита се завърна Амир Рахмани на мястото на Жуан Жезус, а по двата фланга нападаха Матео Политано и Хвича Кварацхелия за сметка на Ървинг Лосано и Елиф Елмас. Като централен нападател отново играеше Виктор Осимен.

Преди началото на двубоя двата тима отдадоха своята почит към починалата бразилска легенда Пеле.

Въпреки поражението Наполи остава лидер в класирането с актив от 41 точки или с пет повече от основния си преследвач Милан. Интер си запазва четвъртата позиция, но събра 33 пункта и съкрати изоставането си от върха.