Сакари продължава да крачи към титлата в Торонто

Друкратната вицешампионка в турнира през 2017 и 2019 година Анастасия Павлюченкова също достигна до четвъртфиналите

16:03 - 28 Септември 2023
1835

Гъркинята Мария Сакари се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърда настилка "Пан Пасифик" в японската столица Токио с награден фонд 780 хиляди долара.

Поставената под номер 4 Сакари надделя във втория кръг над представителката на домакините Мизаки Дои с 6:3, 6:1 и сложи край на кариерата на 32-годишната японка, която по-рано обяви, че това ще бъде последното й участие в Тура като професионалистка.

Гъркинята, която през миналата седмица спечели титлата в Гуадалахара, пласира 25 печеливши удара и не даде нито една възможност за пробив на съперничката си, за да постигне шестата си поредна победа.

Така тя очаква петата в схемата Каролин Гарсия (Франция), която се справи за 91 минути с украинката Анхелина Калинина с 6:4, 6:3. Гарсия завърши с 10 аса и 29 печеливши удара, като даде само 7 точки на Калинина в мача при собствен сервис.

Номер 6 Даря Касаткина (Русия) елиминира квалификантката Деспина Папамихаил (Гърция) с 6:4, 6:4 след два часа игра, а за място на полуфиналите ще срещне втората поставена Джесика Пегула (САЩ).

Друкратната вицешампионка в турнира през 2017 и 2019 година Анастасия Павлюченкова също достигна до четвъртфиналите след успех с 6:3, 4:6, 6:0 над чехкинята Линда Носкова. Тя ще играе срещу сънародничката си Екатерина Александрова.