Сакраменто Кингс не успя срещу Хюстън Рокетс

11:08 - 11 Март 2024
1057

Тимът на българската баскетболна звезда Александър Везенков – Сакраменто Кингс, продължава да бъде колеблив в изявите си в Националната баскетболна асоциация. „Кралете“ отстъпиха от Хюстън Рокетс със 104:112 (30:23, 29:31, 14:32, 31:26) в мач от редовния сезон. Везенков не бе на разположение, тъй като продължава да се лекува от травмата си в глезена.

Мачът започна силно за домакините, които успяха да вдигнат разликата до 12 точки в своя полза в началото на първата част при 28:16, като в края на периода продължаваха да водят с 30:23. Воденият от Майк Браун тим отново съумя да дръпне пред „ракетите“ с 13 пункта при 42:29 на старта на втория период, но до полувремето Хюстън Рокетс намали изоставането си до 54:59.

В началото на третата четвърт гостите от Тексас достигнаха до равенство – 63:63, който бе преломният момент на мача, тъй като след края на този период Хюстън успя да поведе с цели 13 точки при изключително ниска резултатност от страна на Сакраменто – 86:73. На старта на последната част преднината на Рокетс достигна до 17 точки, като Сакраменто Кингс се опита да се върне, но път назад за калифорнийци вече нямаше.

Най-ефективен за Хюстън Рокетс бе Фред ван Влийт със своите 22 точки и 9 борби, докато Домантас Сабонис завърши с дабъл-дабъл от 25 точки и 15 борби за Сакраменто.

Хюстън Рокетс се намира на 11-то място в Западната конференция с баланс от 29 победи и 35 загуби, докато Сакраменто е 7-мо място с баланс от 36 успеха и 27 поражения. „Кралете“ продължават борбата за 6-ото място, в която са още Далас Маверикс, Лос Анджелис Лейкърс и Голдън Стейт Уориърс. В противен случай Везенков и неговите съотборници ще трябва да преминат през „play-in“, за да участват на плейофите в НБА.