Съперникът на Лудогорец загуби след пет месеца

Сервет падна в Швейцария дни преди сблъсъка с разградчани

11:20 - 12 Февруари 2024
1520

Съперникът на Лудогорец в Лигата на конференциите Сервет Женева загуби мач от вътрешното първенство за първи път след близо 5 месеца.

Сервет инкасира поражение от Ивердон с 1:2 като гост, а завърши срещата с 9 човека след 2 червени картона. Предишното поражение бе на 24 септември при гостуването на Люцерн също с този резултат.

В този период Сервет инкасира две поражения в Европа – загуби от Рома и Славия Прага далеч от дома. В същото време обаче отборът постигна 12 победи и 7 ремита, като освен това победи и в две зимни контролни срещи.

Сервет поведе срещу Ивердон в 20-ата минута, когато Антунеш отбеляза за 0:1. Само след 7 минути игра обаче Кривели получи червен картон, а домакините от Ивердон изравниха чрез Кевин в 29-ата минута.

В 56-ата минута Сотие получи хубав пас от Льо Погам и отбеляза второ попадение. В заключителните минути на двубоя

Така Сервет продължава да бъде на второ място в класирането с 41 точки, а Ивердон е на 8-о място с 30.

В четвъртък швейцарците приемат Лудогорец в мач от Лигата на конференциите.