Фил Джабур беше в Гърция, за да наблюдава на живо представянето на Спортист №1 на България

Топ
11:07 - 22 Март 2023
1862

Олимпиакос постигна 19-ата си победа през настоящия сезон в гръцкия елит, като остава единственият непобеден тим в първенството. Александър Везенков и съотборниците му сразиха Лаврио със 103:75 (29:18, 25:30, 25:15, 24:12) като гости в отложен мач от 15-ия кръг на шампионата.

В залата на Лаврио бе забелязан вицепрезидентът на Сакраменто Кингс Фил Джабур, който е пристигнал в Гърция с ясната цел да изгледа представянето на Везенков. Пред погледа на шефа на "кралете" Спортист №1 на България за миналата година показа класата си и финишира с 18 точки, 7 борби, 4 асистенции и 1 открадната топка за само 20 минути, прекарани на терена. При стрелбата си звездата на Олимпиакос бе 8/12 от игра и 2/3 от наказателната линия.

Така грандът от Пирея, който вече си осигури лидерската позиция в редовния сезон, увеличава баланса си за кампанията до 19-0 и ако спечели оставащите си три мача, ще завърши редовната фаза без нито едно поражение. Лаврио пък загуби надежди за попадане в плейофите и тимът остава на деветото място с актив от 5-14.

Олимпиакос не беше воден от своя старши треньор Йоргос Барцокас, който е болен. Гардът на тима Шакийл МакКисик пък получи почивка и пропусна срещата.

Алек Питърс се нареди втори по резултатност за победителите със 17 точки. Айзея Кенън, Костас Папаниколау и Костас Слукас нанизаха по 12 точки а Тарик Блек добави 11 и 5 борби.

Сейвиън Флег завърши с 19 точки и 6 борби за Лаврио. Теодорос Зарас вкара още 14, а Петрос Геромихалос се отчете с 10 точки.

В петък Везенков и Олимпиакос продължават борбата за първото място в Евролигата с гостуване на Партизан. Срещата ще се проведе в "Щарк Арена" от 21:00 часа българско време.