Саша Везенков пак блести

Шампионът започна с победа защитата на титлата си

23:20 - 20 Април 2023
2705

Отборът на Олимпиакос започна с успех защитата на титлата си в плейофите на гръцкото първенство.

Възпитаниците на Йоргос Барцокас откриха участието си в заключителната фаза от кампанията с категорична победа над Арис с 97:73 (28:12, 25:24, 20:18, 24:19) в мач №1 от четвъртфиналната серия между двата тима в шампионата, проведен в “Двореца на мира и приятелството” в Пирея.

Така Олимпиакос повежда с 1-0 победи в дуела преди втория двубой, който ще се състои след само два дни - в събота от 16:00 в Солун.

Лидерът на “червено-белите” Александър Везенков се погрижи да убие мечтите за сензация на бившия си отбор, след като за само 20 минути на терена постигна 23 точки, 8 борби, 1 асистенция и 1 чадър при 7/12 стрелба от игра и 9/9 от наказателната линия за коефициент на полезно действие от 28.

Представянето на българския национал бе феноменално, тъй като той наниза 15 от точките си в последните шест минути от третата четвърт, когато играта на Арис се намираше в подем и гостите бяха реализирали три поредни тройки за старт на периода.

Наказателната акция на Везенков бе напълно достатъчна, за да могат домакините да излязат напред с преднина от 21 точки, като Спортист №1 на България за миналата година получи заслужена почивка в последната част, в която единствено се оформи крайният резултат.