Саутхемптън "катастрофира" и срещу Борнемут

"Светците" остават само с точка и след шестия кръг на Висшата лига

08:24 - 01 Октомври 2024
683

Борнемут също не прости на Саутхемптън и победи "светците" с 3:1 в двубой от шестия кръг на Висшата лига.

В 17-ата минута Флин Даунс извърши нарушение в собствената си половина срещу Антоан Семеньо и още докато Семеньо лежеше на тревата, Маркъс Таверниер изпълни свободния удар и насочи топката към наказателното поле, където Еванилсон изскочи зад Тайлър Харууд-Белис засече с десния крак, пращайки топката покрай Рамсдейл за 1:0.

В 32-ата минута Борнемут отбеляза втори гол, след като изстрел на Люис Кук се отби в Данго Уатара и топката влетя в мрежата на Рамсдейл.

Седем минути след това "черешките" вкараха и трети гол. Антоан Семеньо пое топката на границата на наказателното поле и матира стража на Борнемут с мощен изстрел.

В началото на втората част Саутхемптън върна едно попадение, след като Тейлър Харууд-Белис с глава прати топката в левия ъгъл на вратата, пазена от Кепа Арисабалага.

Борнемут е 11-и във Висшата лига с осем точки, а Саутхемптън е предпоследен със само точка от шест мача.