Сефте: Дамите на Испания спечелиха Лигата на нациите

Иберийките сразиха Франция на финала

10:13 - 29 Февруари 2024
1101

Световният шампион Испания продължи доминацията си във футбола за жени, след като националният отбор на страната спечели първото издание на Лигата на нациите с победа с 2:0 срещу Франция в Севиля.

Миналата година същото направи и мъжкият тим на финалите в Нидерландия.

Испанките доминираха двубоя от началото до края, а французийките създадоха само няколко положения през първото полувреме. Носителката на приза за най-добра футболистка за 2023 Айтана Бонмати даде преднина на световните шампионки в 32-ата минута, а Мариона Калдентей оформи крайното 2:0 в 53-ата.

Германия пък завърши на третото място, след като спечели с 2:0 срещу Нидерландия с попадения на Клара Бюл и Леа Шулер. Така германките, испанките и домакините от Франция спечелиха европейските квоти за олимпиадата в Париж.

Останалите отбори, които си осигуриха място на футболния турнир, са САЩ, Бразилия, Колумбия, Канада, Нова Зеландия, Австралия и Япония. Последните два тима, които ще представляват Африка, ще бъдат излъчени на олимпийските квалификации в началото на април.