Секунди не стигнаха на Хърватия, еврошампионът възкръсна!

Италия продължава защитата на титлата си, "ватрените" почти сигурно отпадат

00:12 - 25 Юни 2024
6366

Хърватия и Италия завършиха 1:1 в изключително драматичен мач от Група „B“ на Европейското първенство в Германия.

По този начин европейският шампион се класира за 1/8-финалите в турнира като втори в групата с 4 точки и ще се изправи срещу Швейцария в елиминациите.

"Ватрените" остават на трето място с 2 точки и почти сигурно отпадат от Евро 2024.

Хърватия поведе в резултата в 55-ата минута, когато Лука Модрич вкара при добавка след удар на Анте Будимир. 33 секунди по-рано Джалуиджи Донарума спаси дузпа на Модрич, отсъдена за игра с ръка на Давиде Фратези.

В 8-ата минута от добавеното време Рикардо Калафиори, който си отбеляза автогол срещу Испания, напредна мощно през центъра, подаде наляво към Матия Дзакани и той с красив удар с десния крак изравни резултата.