Селта пак успя

Тимът от Виго се провали и срещу десет от Кадис

08:38 - 05 Декември 2023
1767

Селта и Кадис извъртяха 1:1 в последния двубой от 15-ия кръг на Ла Лига. Бившият отбор на Любослав Пенев отново остана без успех на свое терен през този сезон, като до този момент има само една победа, но тя е далеч от "Балаидос".

Гостите от Кадис поведоха в резултата в 16-ата минута на двубоя, когато Иван Алехо с прехвърлящо центриране намери Крис Рамос, който насочи топката в долния ляв ъгъл на вратата, пазена от Висенте Гуаита.

В 33-ата минута Кадис остана с човек по-малко след директен червен картон на Виктор Гарсия.

В 57-ата минута Йорген Странд Ларсен засече топката след центриране на Ману Санчес, за да донесе точката на Селта.

С това равенство Селта остава в зоната на изпадащите с 9 точки на 18-ото място, а Кадис е 16-и с 12 точки.