Северномакедонци зашлевиха звучен шамар на ЦСКА

Академия Пандев победи с 4:0 армейците във втората им контрола за деня

18:21 - 31 Януари 2022
1755

ЦСКА допусна тежка загуба с 0:4 от северномакедонския Академия Пандев във втората си контрола за деня. "Червените" победиха по-рано днес убедително Шахтьор Караганда с 5:1. Стойчо Младенов пусна като титуляр 17-годишният Харад Каламуич, който е на проби при "армейците", но младокът бе изваден от игра в 33-ата минута.

В приятелския двубой срещу северномакедонците титуляр започна 17-годишният Харад Каламуич, който е на проби в тима на Стойчо Младенов.

Двата тима започнаха мача с размяна на атаки, но без нищо кой знае колко опасно. В 12-ата минута Маурисио Гарсез направи добър пробив, но завършващият му удар мина встрани от вратата. Четири минути след това изстрел на брата на Горан Пандев - Сашко попадна право в ръцете на Димитър Евтимов.

В 33-ата минута каращият проби Харад Каламуич бе изваден от игра, а на негово място влезе юношата на "червените" Калоян Пехливанов.

В 34-ата минута северномакедонският отбор откри резултата. Кире Стоянов асистира на Сашко Пандев, който технично прехвърли Евтимов, за да даде аванс на Академия Пандев.

Малко преди края на първото полувреме Калоян Кръстев стреля с глава, но не успя да намери целта.

Втората част започна с опасност за Академия Пандев, като Димитър Евтимов трябваше да излезе напред, за да се намеси решаващо, а след това Калоян Пехливанов също помогна на стража на "червените" да запази мрежата си от гол. Малко след това северномакедонците вкараха и втори гол в двубоя. Бакар прати Пехливанов в обратната посока и преодоля Евтимов с хубаво изпълнение от около 20 метра за 2:0.

В 57-ата минута футболист на Академия Пандев получи тежка контузия и бе изнесен на носилка.

В 69-а минута гостите отново организираха бързо нападение и Боян Димовски се разписа за 3:0. Само три минути след това северномакедонците покачиха на 4:0, като този път точен бе Зоран Ивановски.

Състави:

ЦСКА: 25. Димитър Евтимов, 15. Тибо Вион, 29. Томас Лам, 16. Асен Дончев, 23. Харад Каламуич, 24. Карло Мухар, 5. Федерико Варела, 22. Георги Чорбаджийски, 7. Йоан Баи, 27. Маурисио Гарсез, 14. Калоян Кръстев

Академия Пандев: Филип Купанов, 17. Давор Огненовски, 55. Андрия Секулич, 5. Томислав Илиев, 23. Боян Димоски, 7. Донов, 20. Зоран Ивановски, 14. Кире Стоянов, 44. Бакар, 11. Кристиан Велиновски, 19. Сашко Пандев