Севиля изплува след първа победа за годината

Андалусийци спечелиха визитата си на Райо Валекано

11:18 - 06 Февруари 2024
1043

Севиля спечели първата си победа за годината в испанското първенство по футбол, след като надви Райо Валекано с 2:1 като гост в мач от 23-ия кръг. Така тимът на Кике Санчес Флорес се изкачи на 15-о място с 20 точки.

Успехът в понеделник вечер прекрати серия от шест мача без победа за севилци, които са с три точки над зоната на изпадащите. Райо е с две места по-напред, но това бе пето поредно поражение за отбора на Франсиско.

Гостите от Севиля поведоха в резултата след 19 минути игра с известна доза късмет. Пас на Исак Ромеро се отклони от защитник на Райо Валекано и топката попадна на пътя на Юсеф Ен-Несири, който бе точен от около 18 метра. Домакините изравниха десет минути по-късно с попадение на Иси Паласон, но Ромеро и Ен-Несири комбинираха отново за гол минута преди полувремето. Ен-Несири пое подаване на своя съотборник при бърза контра и завърши атаката с попадение за крайното 2:1.